شرکت گاز استان مرکزی|نمایش جزییات خبر

خدمت رسانی به ۶۳۰ هزار مشترک گاز استان مرکزی بصورت شبانه روزی

خدمت رسانی به ۶۳۰ هزار مشترک گاز استان مرکزی بصورت شبانه روزی
همزمان با روزهای فصل سرد سالجاری مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی در نشست خبری با نمایندگان خبرگزاری های استان اظهار کرد: در استان مرکزی تاکنون بواسطه تلاش مجموعه شرکت گاز، با اجرای حدود ۱۱ هزار کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع در شهرها و روستاهای استان و نصب بیش از ۳۱۰ هزار انشعاب، خدمت رسانی به ۶۳۰ هزار مشترک بصورت شبانه روزی ارائه می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی،محمدرضاسمیعی گفت: ۳۵ شهر استان با ۱۰۰ درصد پوشش و یکهزار و۱۷ روستا با ۹۹.۵ درصد پوشش ارائه خدمت می شود و ۹۹.۹ درصد کل استان تحت پوشش قرار دارد و ۱۰۰ درصد شهرک ها و نواحی صنعتی نیز از نعمت گاز برخوردار هستند.
سمیعی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از انرژی مصرفی در استان مرکزی منشاء گاز طبیعی دارد ، گفت: در استان زیرساخت های حوزه توسعه شبکه و گازرسانی به محورها، شهرک ها و نواحی صنعتی، اجرایی شده و در سال گذشته ۵۵ هزار مترمکعب در ساعت، گازرسانی به صنایع انجام شد و ۲۰۰ صنعت نیز گازرسانی شدند که باعث شد معادل ۵۰ هزار مترمکعب در ساعت گاز طبیعی با سوخت مایع جایگزین و ۵۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی صرفه جویی شود.
وی در ادامه گفت: جهت پایش دمای ادارات در ساعات اداری و غیراداری و روزهای تعطیل تیم هایی فعال شده اند و تاکنون سه هزار و۱۴ مورد پایش انجام شده است، که ۲۰۰ مورد منتج به صدور اخطار شده و ۵۴ مورد نیز قطع گاز ادارات انجام گرفته است. در کنار ادارات اماکن تجاری، پاساژها و مجتمع ها نیز مورد پایش قرار می گیرد و این اماکن از ساعت ۱۸ نباید مصرف گاز داشته باشند ولازم است که در شرایط کنونی با تامین دمای رفاه ۱۸ درجه سانتیگراد مصرف را کنترل کرد، همچنین باید فرهنگ مصرف بهینه را ترویج داد، در این صورت گاز صرفه جویی شده را می توان به بخش تولید اختصاص داد.
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی در خصوص فرهنگ سازی در حوزه مصرف گاز گفت: تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد شده است که بر اساس آن در سطح مدارس اعزام کارشناس صورت می گیرد و مباحث مربوط به ایمنی، استفاده بهینه از گاز و استفاده ایمن از گاز ارائه می شود. این آموزش ها در خوابگاه ها ،مراکز و پادگان ها و مساجد نیز در دستور کار است و همه ساله انجام می شود، و لازم است که اصحاب فرهنگ و رسانه خصوصا" صداوسیمای استان باید در این راستا یاریگر شرکت گاز باشند.
سمیعی بیان کرد: در مقایسه با ابتدای فصل سرد سال، مصرف بخش خانگی بیش از ۸۰ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است و بخش خانگی خط قرمز است به هر میزان که گاز در بخش خانگی صرفه جویی شود به بخش تولید اختصاص می یابد.
سمیعی درخصوص محدودیت گاز صنایع گفت: صنایع استان اولویت بندی شده اند که در مواقع بحرانی مدیریت و محدود می شوند، البته برخی از صنایع مانند مرغداری ها، گلخانه ها و ... در آخرین مرحله  قرار دارند و تمام  تلاش ما بر این است که چنین صنایعی درگیر قطع گاز نشوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی ضمن تقدیر وتشکر از نمایندگان خبرگزاری های استان، از همکاری همه جانبه خبرنگاران و انعکاس شایسته اخبار و گزارشات شرکت گاز، اصحاب رسانه را پاسدار منافع عمومی و چشم بینا و گوش شنوای جامعه عنوان نمود.
شایان ذکر است در پایان نماینگان خبرگزاری های استان سوالات و مسائل خود را مطرح نمودند و پاسخ مناسب نیز توسط مدیرعامل و معاون بهره برداری شرکت گاز ارائه گردید.
شنبه ۳ دی ۱۴۰۱
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید