شرکت گاز استان مرکزی|نمایش جزییات خبر

همت بلند مجموعه شرکت ملی گاز ایران، سرمای سخت امسال را شکست داد

همت بلند مجموعه شرکت ملی گاز ایران، سرمای سخت امسال را شکست داد
وزیر نفت با حضور در مجتمع گازی پارس جنوبی و نشست با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مدیران ستادی و پالایشگاهی، از زحمات شبانه‌روزی و تلاش‌های بی‌وقفه مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مجموعه همکاران این شرکت به واسطه تأمین پایدار جریان گاز در زمستان امسال تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جواد اوجی در این نشست با بیان این‌که صنعت گاز در زمستان امسال آبروی کشور را حفظ کرد، گفت: از مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و همه همکاران در بخش‌های مختلف صنعت گاز قلباً تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: این‌که در زمستان امسال با وجود فشار بی‌سابقه‌ای که در اثر سرمای طولانی مدت به بخش فرآورش، انتقال و شبکه گاز وارد آمد، هیچ‌یک از بخش‌های پالایشگاهی و انتقال ما در امر گازرسانی حتی یک لحظه هم در انجام مأموریت متوقف نشدند، حاکی از درایت مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و همکاران در بخش‌های مختلف ستادی و پالایشگاهی برای تأمین تجهیزات و انجام تعمیرات اساسی است.
وزیر نفت با بیان این‌که در زمستان امسال فعالیت پالایشگاه‌های گازی را به طور مستمر و مستقیم رصد کرده، گفت: امسال در عرصه تولید و فرآوورش گاز رکورد بی‌سابقه‌ای ثبت شده و این موفقیت در حالی رقم خورد که سال‌های گذشته، زمانی که شبکه به دلیل افزایش تقاضا تحت فشار قرار می‌گرفت، مشکلاتی برای تأمین برق پالایشگاه یا تجهیزات انتقال پدید می‌آمد، اما امسال به لطف خدا و تلاش همکاران ما در صنعت گاز با تأمین به‌موقع توربوکمپرسورها و رفع مشکل قطعی برق پالایشگاه، هیچ گزارشی مبنی بر خارج شدن پالایشگاهی از مدار تولید ثبت نشد و جریان پایدار گاز در کشور برقرار بود.
اوجی در ادامه، به آغاز عملیات جمع‌آوری گازهای مشعل اشاره و تصریح کرد: با انجام حرکت جهادی و برنامه‌ریزی دقیق، طی سال آینده، گازهای مشعل پالایشگاه‌های سیزده گانه مجتمع گاز پارس جنوبی جمع‌آوری و یک گام بسیار بزرگ در جهت حفاظت از محیط زیست پیرامونی برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشور، گفت: تحریم‌هایی که هم‌اکنون علیه ایران اسلامی اجرایی شده، به گفته خود آن‌ها در تاریخ بی‌سابقه است؛ اما با همت و تلاش‌های جهادگونه کارکنان صنعت نفت، صادرات نفت به بالاترین میزان رسیده و درآمدهای ارزی نیز از نیازهای ارزی پیشی گرفته است.
وزیر نفت با اشاره به تولید پایدار و‌ مستمر گاز مورد نیاز کشور در سرمای بی‌سابقه امسال، اظهار کرد: امسال در بسیاری از شهرها دمای منفی ۲۰ درجه نیز به ثبت رسید، اما خوشبختانه با تلاش سربازان خط‌ مقدم ‌جبهه اقتصادی و برنامه‌ریزی دقیق، گازرسانی به شهرها بدون وقفه و اختلال ادامه یافت و از زمستان امسال با سربلندی عبور کردیم.
اوجی به اقدامات مهم وزارتی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در استان بوشهر اشاره و تصریح کرد: وزارت نفت در طول 8 سال گذشته در دولت‌های پیشین، ۸ هزار میلیارد تومان در زمینه مسئولیت اجتماعی سرمایه‌گذاری کرده، اما طی یک‌سال و نیم دولت سیزدهم، نزدیک به ۱۷ هزار میلیارد تومان پروژه مسئولیت اجتماعی در سراسر کشور تعریف شده که بیشتر در استان بوشهر به لحاظ نفت‌خیز و گازخیز بودن آن است.
وی در پایان، از زحمات ارزشمند متخصصان و کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی و تمامی تلاشگران صنعت گاز در لحظات و روزهای بسیار حساس و ماه‌های سرد سال جهت تأمین پایدار گاز، تشکر و قدردانی کرد.

 

                                                                                                                                                                                                                              نمایش فیلم

 

 

 

سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید