شرکت گاز استان مرکزی|نمایش جزییات خبر

برگزاری سه مانور عملیاتی در سطح شرکت گاز استان مرکزی

برگزاری سه مانور عملیاتی در سطح شرکت گاز استان مرکزی
طی سه ماهه نخست سال جاری، سه مانور عملیاتی در سطح شرکت گاز استان مرکزی و بر اساس روش اجرایی تدوین سناریو و ارزیابی تمرین ابلاغی از شرکت ملی گاز بر اساس بحران‌ها وتهدیدات شناسایی شده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی؛ مهدی کمال آبادی فراهانی سرپرست شرکت گاز استان مرکزی، اظهار کرد: به منظور کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات و بحران‌ها، شناسایی نقاط قوت و ضعف و هماهنگی بین نیروها، بررسی صحت کارکرد تجهیزات و اجرای الزامات پدافند غیرعامل، تعداد سه مانور عملیاتی در حوزه‌ها و سناریوهای مختلف در ستاد و ادارات گاز شهرستانی شرکت گاز استان مرکزی برگزار شد.
وی درباره ساز و کار این مانورها گفت: تمرین‌های عملیاتی طبق روش اجرایی تدوین سناریو و ارزیابی تمرین، ابلاغی از شرکت ملی گاز بر اساس بحران‌ها وتهدیدات شناسایی شده در سطح شرکت، با هدف کاهش آسیب پذیری، افزایش بازدارندگی، تداوم خدمات رسانی، تسهیل مدیریت بحران و ارتقای پایداری در تمامی ادارات گاز شهرستانی و ستاد برگزار می‌شود.
سرپرست شرکت گاز استان مرکزی در خصوص صیانت از تأسیسات گازرسانی و مقابله با بحران‌ها در راستای ضرورت آمادگی نیروهای تعمیرات، امدادگر و گازبان این شرکت، بیان کرد: اجرای تمرین‌های عملیاتی در سطوح مختلف منجر به ارتقای توانمندی نیروها در واکنش به موارد اضطراری، مهار و کنترل تهدیدات، سازماندهی و مشارکت فعال نیروهای شرکت می‌شود.
کمال آبادی با بیان این‌که آماده نگه داشتن نیروهای خدمات‌رسان، حفظ تاسیسات و زیرساخت‌های حیاتی برای ارائه خدمات مطلوب از دیگر اهداف این تمرین‌های عملیاتی است، افزود: با ارزیابی دقیق این تمرین‌ها توسط گروه ارزیاب بر اساس چک لیست‌های از پیش تعیین شده، نقاط ضعف و قوت مشخص و نسبت به انجام برنامه اصلاحی و  پیشگیرانه اقدام لازم صورت می پذیرد.

چهارشنبه ۴ اَمرداد ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید