شرکت گاز استان مرکزی|نمایش جزییات خبر

بهره برداری از یک ایستگاه تقلیل فشار گاز و افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه گازرسانی با حضور جمعی از مسئولان

بهره برداری از یک ایستگاه تقلیل فشار گاز و افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه گازرسانی با حضور جمعی از مسئولان
همزمان با چهارمین روز گرامیداشت هفته دولت، ایستگاه تقلیل فشار گاز صد هزار متر مکعبی قوچ امامی ساوه با حضور، مخلص الائمه استاندار مرکزی، سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، حجت الاسلام رحیمی امام جمعه شهر ساوه، محمد صالح معاونت مهندسی و
بهره برداری گازرسانی شرکت ملی گاز ایران و برخی دیگر از مسئولین افتتاح گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی ،مهدی کمال آبادی فراهانی مدیرعامل این شرکت در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر، با اشاره به گازرسانی به یک هزار و بیستمین روستای استان مرکزی گفت : هم اکنون به ۱۰۰ درصد خانوار شهری و درمجموع ۹۹.۸ درصدخانوار کل شهری و روستایی استان گازرسانی شده است.
مهدی کمال آبادی فراهانی با بیان اینکه از لحاظ پوشش گازرسانی این استان اولین استان سبز در کشور محسوب می شود یاد آور شد: عملیات گازرسانی به روستای ورکبار از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه با اعتبار ۷۷ میلیارد ریال به طول ۱۰ هزار و ۷۱۶ متر شبکه پلی اتیلن انجام شده است .
وی افزود: با گازرسانی به بیش از ۷۰ خانوار این روستا، سالانه بیش از ۱۴۰ هزار لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی صورت می گیرد که باعث کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی اقتصادی خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به افتتاح ایستگاه تقلیل فشار ۱۰۰ هزار متر مکعبی قوچ امامی اضافه کرد: با بهره برداری از این ایستگاه با توجه به صنعتی بودن این منطقه موجب پایداری شبکه در فصول سرد خواهد شد.
مدیر عامل گاز استان مرکزی در ادامه با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به دو روستای خرازان شهرستان تفرش و‌پلنگ آباد شهرستان ساوه اظهار کرد: بودجه پیش بینی شده برای پروژه گازرسانی روستای خرازان ۹۶ میلیارد ریال و روستای پلنگ آباد نیز ۳۶ میلیارد ریال است.
وی افزود: جهت گازرسانی به روستای خرازان حدود ۱۲ کیلومتر شبکه گذاری می شود که بیش از ۷۴ خانوار ساکن در این روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد که زمینه صرفه جویی ۱۴۸ هزار لیتری را در سوخت مایع فراهم می‌کند .
وی تصریح کرد: گازرسانی به روستای پلنگ آباد شهرستان ساوه نیز با پنج کیلومتر شبکه اجرا می شود که با گازرسانی به این روستا صرفه جویی ۸۰ هزارلیتری درسوخت مایع خواهد داشت.
مهدی کمال آبادی فراهانی در پایان گفت: در دولت سیزدهم ۳۰هزار مشترک در استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و  در طرح بهینه سازی موتورخانه ها در سطح استان نیز برای ۶۷۳۵ واحد موتورخانه موافقتنامه اجرا منعقد شده است که از این تعداد نزدیک به ۲۳۹۳ واحد از ابتدای طرح بهینه سازی شده است .
شایان ذکر است به پیشنهاد مدیر عامل شرکت گاز استان مرکزی نام ایستگاه افتتاح شده صدهزار مترمکعبی قوچ امامی ساوه به نام شهدای گمنام شهرستان ساوه مزین شد ودر ادامه برنامه، محمد صالح معاونت مهندسی‌و بهره برداری گازرسانی شرکت ملی گاز و مخلص الائمه استاندار مرکزی به ایراد سخنرانی پرداختند و همچنین حاضرین در این برنامه از نمایشگاه تصاویر پروژه های گازرسانی شرکت بازدید نمودند.
 
دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید